Home pers 2010 ‘Met alleen af en toe een ouderavond kom je er niet’
‘Met alleen af en toe een ouderavond kom je er niet’
Directeur OUDERS & COO roept scholen op ouderbeleid te maken met het Partnerplan!

De positieve invloed van betrokkenheid van ouders op school trekt niemand meer in twijfel. Maar hoe pak je het zo aan dat er structureel aandacht is voor de samenwerking met ouders?  Het blijft voor veel scholen zoeken naar de juiste manier van omgaan met ouders. Dit bleek ook weer tijdens de Landelijke Schoolleidersconferentie over communicatie tussen leerkrachten en ouders van OUDERS & COO. Dat is de reden dat  OUDERS & COO, de landelijke ouderorganisatie voor christelijk en oecumenisch onderwijs, het SCHOOL & OUDERS Partnerplan ontwikkeld. Een plan om school te helpen fasegericht en structureel te werken aan ouderbeleid dat echt bij de school past.

Van ‘ouderbetrokkenheid’ naar ‘schoolbetrokkenheid’
Scholen zijn ontevreden over de betrokkenheid en inzet van ouders, maar andersom zijn ouders regelmatig ontevreden over hoe de school met hen omgaat. Kortom, de samenwerking is nog niet optimaal. Wel blijkt dat er aan beide kanten behoefte is aan informatie en steun om de betrokkenheid te verhogen. Want een goede samenwerking tussen school en thuis is voor de leerlingen toch het beste. Vandaar dat OUDERS & COO de term schoolbetrokkenheid introduceerde, inmiddels door veel organisaties overgenomen. Schoolbetrokkenheid impliceert beter waar het om gaat: actieve betrokkenheid van ouders bij de school van hun kind. Met het SCHOOL & OUDERS Partnerplan kunnen scholen structureel beleid ontwikkelen om deze actieve schoolbetrokkenheid van ouders te vergroten. Zo profileert en onderscheidt de school zich en kiest voor een effectieve aanpak!

Partnerplan = maatwerk
Hoe werkt het? Het SCHOOL & OUDERS Partnerplan is geen eenduidig recept, maar wel een praktische vertaling van onderzoeksresultaten en meer dan 25 jaar praktijkervaring. Samen met OUDERS & COO maakt de school een samenhangend en duurzaam plan om de gewenste cultuuromslag te realiseren. Er worden haalbare doelen opgezet en instrumenten ingezet om deze te bereiken. Er is keuze uit verschillende producten, diensten en activiteiten op het gebied van onderwijs en opvoeding. De mogelijkheden voor een beleid gericht op de specifieke situatie rond ouderbetrokkenheid zijn haast oneindig. Met het SCHOOL & OUDERS Partnerplan van OUDERS & COO gaat ouderbetrokkenheid in school leven!

Meer informatie: www.ouders.net.
 













Door de bezuinigingen in het onderwijs zullen ouders meer moeten bijspringen op school